Profesionalų parinkti akumuliatoriai pagal automobilį

Išsirinkti akumuliatorius pagal savo automobilį yra ganėtinai sunku – ypač, jeigu retai pasitaiko proga patiems atlikti priežiūros darbus savo tr. priemonei. Dar sudėtingiau tada, kai automobilį ką tik įsigijote ir negalite būti užtikrinti, kad dabartinis akumuliatorius iš tiesų gali ilguoju laikotarpiu išpildyti automobilio poreikius. 

Todėl Akumai.lt ekspertai jums padės! Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip tinkamai pasirenkami akumuliatoriai pagal automobilį bei pateiksime konkrečių pavyzdžių su tr. priemonių akumuliatoriais.


Susisiekite su mumis! Akumai.lt ekspertai išrinks tinkamiausią akumuliatorių

Galime išrinkti akumuliatorių jūsų automobiliui! Teikiame nemokamas konsultacijas ir gyvai, ir internetu, todėl mes jums NEMOKAMAI išrinksime tinkamą automobilio akumuliatorių. Tam, kad galėtume jums kuo geriau padėti, paprašysime nurodyti šiuos automobilio parametrus:

 • gamintoją (markę);
 • modelį;
 • kuro tipą (pvz. benzininis), paminėkite, jeigu tai hibridinis ar elektrinis automobilis;
 • variklio darbinį tūrį ir galingumą (pvz. 2,0l – 120kW);
 • jeigu žinote, nurodykite variklio modelį (pvz. „M47“);
 • papildomas sistemas (tokias, kaip „Start-Stop“, energijos rekuperavimas ir kt.). 

Visą šią informaciją mums galite nurodyti:

  1. Vilniuje – tel. nr. +370 654 41 812;
  2. Klaipėdoje – tel. nr. +370 675 48 480;
 • atvykę į akumuliatorių centrą gyvai, adresu:
  1. Vilnius – Savanorių pr. 174S;
  2. Klaipėda – Minijos g. 54;
 • arba galite parašyti tiesiogiai svetainėje, paspaudę mėlyną mygtuką dešiniajame ekrano šone.

Kadangi akumuliatoriai parenkami tiksliai pagal jūsų automobilį, prašome nurodyti kuo daugiau informacijos apie savo automobilį, kad mūsų ekspertai galėtų pateikti jums tokius variantus, kurie tiks nepriekaištingai!


Greitas akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį, automobilio markę ir modelį

Yra du greiti būdai pasirinkti akumuliatorius pagal automobilį. Galite rinktis pagal senąjį akumuliatorių, atkreipiant dėmesį į tai, kas ant jo nurodyta:

 1. išmatavimai – kiekvienas akumuliatorius nurodo trimačius išmatavimus (pvz. 31,5 cm x 17,5 cm x 19 cm). Stenkitės nepamiršti išmatavimų, nes baterija privalo tilpti į jai skirtą vietą automobilyje;
 2. paleidimo srovė – visi akumuliatoriai nurodo paleidimo srovę amperais (A). Dažniausiai tai yra triženklis skaičius, pvz. 800A. Srovė turi atitikti arba viršyti gamintojo nurodymus, kitu atveju automobilis gali neužsikurti;
 3. baterijos rezervas – kiekvienas akumuliatorius yra pritaikytas veikti tam tikrą laiką be krovimo. Tai yra baterijos rezervas, kurį kiekvienas gamintojas nurodo minutėmis, pvz „RC 151 min“. Kuo didesnis baterijos rezervas, tuo ilgiau galėsite važiuoti, jeigu paves generatorius;
 4. akumuliatoriaus tipas – jeigu orientuojatės pagal seno akumuliatoriaus parametrus, siūlome rinktis tokio pat tipo bateriją. Rinkoje yra trys akumuliatorių tipai: švino rūgštiniai (ant baterijos gali būti nurodyta „Lead-acid“), AGM ir EFB. Pritaikyti tinkamą tipą yra kritiškai svarbu, kitu atveju akumuliatorius gali veikti netinkamai;
 5. talpa – renkantis akumuliatorius pagal automobilį, reikia užtikrinti, kad talpa atitiktų tr. priemonės poreikius. Baterijos talpa dažniausiai nurodoma ampervalandomis (Ah). Šią informaciją tikrai rasite ant senojo akumuliatoriaus.

Nuoširdžiai patariame naują akumuliatorių rinktis pagal senojo akumuliatoriaus parametrus tik tada, kai esate užtikrinti, jog šis akumuliatorius veikė gerai ir atitiko automobilio poreikius. Parametrų neatitinkantis akumuliatorius gali sugesti, neveikti arba sugadinti automobilio elektroninius prietaisus.

Akumuliatoriaus žymėjimas

Taip pat yra galimybė rinktis akumuliatorius pagal automobilio markę, t.y. gamintojo standartus. Galite atsižvelgti į tokius pat duomenis, kokius nurodėme, norint rinktis pagal senojo akumuliatoriaus rodmenis. Tačiau ši informacija gali būti nurodyta tik anglų kalba, todėl nurodėme, ką gali reikšti tam tikri terminai:

 • išmatavimai gali būti nurodyti coliais arba skirstomi grupėmis. Colius į centimetrus galite konvertuoti internetu. O akumuliatorių grupė gali būti nurodoma skaičiumi, pvz. „Group 51“ arba „Group 51R“;
 • paleidimo srovė nurodoma akronimu CCA (angl. „Cold cranking amps“). Tai dažniausiai bus triženklis skaičius su amperų (A) matavimo vienetu;
 • baterijos rezervas pažymimas akronimu RC (angl. „Reserve capacity“) ir matuojamas minutėmis;
 • akumuliatoriaus tipas – bus nurodyta angliškai „battery type“ – gali būti švino rūgštinis, AGM arba EFB. Švino rūgštiniai gali būti įvardinti, kaip „lead-acid“ arba „standard battery type“;
 • akumuliatoriaus talpa gali būti įvardinta angliškai „battery capacity“. Ji nurodoma ampervalandomis (Ah), arba angliškai „ampere-hours“;
 • baterijos įtampa (V) bus įvardinta „voltage“. Daugeliu atveju, automobilių baterijų įtampa yra 12V, tačiau atkreipkite dėmesį, jeigu gamintojas nurodo kitaip.

Lauksime jūsų Vilniaus ir Klaipėdos centruose

Mes galime išrinkti akumuliatorius pagal jūsų automobilį gyvai, viename iš mūsų akumuliatorių centrų! Jeigu turite galimybę atvykti su tuo automobiliu, kuriam planuojate keisti bateriją, mūsų ekspertai galės tiesiog patys įvertinti, kokio akumuliatoriaus reikia. Akimirksniu pateiksime geriausius variantus.

Negana to, galėsime susitarti dėl baterijos pakeitimo pačiame centre, kad jums nereikėtų to daryti patiems! Visas baterijas, kurias pakeičiame klientams, patikriname ir pasirūpiname, kad jos veiktų nepriekaištingai. Informaciją apie centrų teikiamas paslaugas esamę pateikę internete

Atvykite į Akumai.lt centrą Vilniuje, Savanorių pr. 174S.

Taip pat galite apsilankyti mūsų centre Klaipėdoje, Minijos g. 54.Tiksliai parinktas akumuliatorius pagal automobilį, automobilio markę ir modelį

Tinkamas akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį užtikrins ne tik ilgesnį baterijos tarnavimo laiką, bet ir sklandesnį elektros prietaisų veikimą. Kai automobilio ir akumuliatoriaus parametrai tiksliai sutampa, mažėja elektronikos gedimų tikimybė, nes prietaisai negauna per didelių arba per mažų energijos įkrovų, tiekimas vyksta sklandžiai.

Keisti bateriją pagal gamintojo rekomendacijas yra ypač svarbu tada, kai automobiliui dar nesibaigė garantinis laikotarpis. Gamintojai nurodo, kokioms automobilio dalims taikoma garantija, įskaitant ir akumuliatorių. Jeigu pirksite tokį akumuliatorių, kokį rekomenduoja gamintojas, bus galimybė pateikti pirkimo dokumentą atstovybei ir jūsų išlaidos gali būti padengtos.

Akumuliatoriai pagal automobilio markę ir modelį, ieškokite tiesiogiai pas gamintojus

Daugelis didžiųjų akumuliatorių gamintojų turi duomenų bazę, suskirstytą pagal automobilių gamintojus ir modelius. Tai reiškia, kad jūs galite apsilankyti gamintojo puslapyje, suvesti savo automobilio duomenis ir iškart matyti tinkamiausius akumuliatorius savo automobiliui.

Gamintojai, kurių puslapiuose galima rinktis akumuliatorius pagal automobilio markę:

 • "TAB";
 • "ZAP";
 • "Energizer";
 • "Dynavolt";
 • "BS-Battery";
 • "Landport".

Jums nurodžius automobilio duomenis, gamintojo portalas pateiks kelias skirtingas akumuliatorių versijas. Ko gero pastebėsite, kad kiekvieno akumuliatoriaus talpa šiek tiek skiriasi, nors ir nurodėte tikslius duomenis apie automobilio variklį ir jo galingumą.Šie skirtumai yra pakankamai menki ir iš esmės galite rinktis bet kurį iš pateiktų variantų. Vis dėlto, rekomenduojame atsižvelgti į savo automobilio komplektaciją ir savo vairavimo įpročius. Jeigu automobilis turi daug elektros įrenginių, o jūs automobilį užkuriate daug kartų per dieną, patariame rinktis akumuliatorių su didesne talpa (Ah). Talpesnis akumuliatorius patirs mažiau staigių iškrovų, dėl ko jis ilgiau tarnaus.

Radę sau tinkamą akumuliatorių gamintojo puslapyje, jį galite nurodyti mums ir mes greitai sužinosime, ar turime tokį modelį savo sandėliuose Vilniuje arba Klaipėdoje!

Originalūs akumai pagal auto

Originalūs akumuliatoriai pagal automobilį dažniausiai parduodami gamintojų atstovybėse arba specializuotose parduotuvėse. Patariame savo automobiliui ieškoti originalaus akumuliatoriaus tada, kai automobiliui dar nesibaigė garantinis laikotarpis. Tam tikrų modelių garantiniai dokumentai nurodo, kokioms dalims taikoma garantija. Jeigu tokiam automobiliui reikia keisti bateriją, verta įsigyti OEM (gamintojo specializuotą) variantą, nes tada patirtas išlaidas gali kompensuoti atstovybė.

Akumai.lt prekiauja „TAB“ akumuliatoriais, kurie tiekia originalias baterijas „Volvo“ ir „Volkswagen“ automobiliams. Todėl gali būti, kad garantijos dokumentuose nurodytas akumuliatorius bus būtent iš šio gamintojo. Tokiu atveju, galite įsigyti bateriją iš Akumai.lt ir gauti kompensaciją iš gamintojo ar atstovybės.

AGM akumuliatoriai pagal automobilį

Daugelis šiuolaikinių automobilių naudoja AGM (angl. „Absorbent glass mat“) akumuliatorius su specialiu stiklo pluošto audiniu, elektrolitui absorbuoti. Jie geriausiai pritaikyti moderniai tr. priemonei su įvairiais elektroniniais prietaisais. AGM baterijos pritaikytos gilioms iškrovoms, yra ilgaamžiškesnės ir atsparesnės oro sąlygoms.

Jeigu jūsų automobilis turi „Start-stop“, energijos rekuperavimo ir panašias sistemas, tai geriausias pasirinkimas -   akumuliatorius su stiklo pluošto technologija. AGM akumuliatoriai taip pat gali būti parduodami pagal automobilį, jo modelį ir kitus energijos poreikį lemiančius veiksnius. 

„BMW“ E60, E90, E61, E91, F10, kt. modeliams teisingai išrinktas standartinis ar AGM akumuliatorius

„BMW“, kaip ir nemaža dalis kitų automobilių gamintojų, naujesnių kartų automobiliams naudoja praeitos kartos patobulintus variklius. Pavyzdžiui, Lietuvoje pamėgti „BMW“ E39 ir E60 modeliai naudoja panašias „M57“ serijos 3,0l tūrio dyzelinių variklių variacijas. Tai reiškia, kad tam tikri „BMW“ akumuliatoriai gali būti vienodi, nepriklausomai nuo automobilio gamybos metų.

Žinant šių modelių komplektacijų skirtumus, rinktis identiškų baterijų vis tik nepatariame.


bmw akumuliatoriai

Originalus „BMW E60 530D“ akumuliatorius

Šis naujesnis modelis naudoja beveik tokį pat variklį, kaip ir senesnis „BMW E39“. Tačiau į tam tikrus naujesnės kartos „BMW“ 5 serijos modelius pradėtos diegti „Start-stop“ sistemos. Tai reiškia, kad tokie komplektacijos pokyčiai lemia, ar automobilis naudos AGM akumuliatorių, ar vis tik pakaks švino rūgštinio.

Remiantis gamintojų duomenimis, tiek „E39“, tiek „E60“ modeliams taikomi akumuliatoriai su 95-110Ah talpa ir 850-1000A paleidimo srove. Kalbant apie konkrečius „E60“ modelius su 3,0l dyzeliniu varikliu, rekomenduojame šiuos akumuliatorius:

 • modeliams be „Start-stop“ sistemos;
 • modeliams su „Start-stop“ sistemos;

Originalus „BMW E39 530D“ akumuliatorius

Jeigu vairuojate šį jau bene klasikiniu tapusį „BMW“ modelį, pasirinkimas šiek tiek paprastesnis. Šios kartos modeliams pakanka standartinio švino rūgštinio akumuliatoriaus. Jeigu pageidaujate šiek tiek ilgaamžiškesnio ir oro sąlygoms atsparesnio akumuliatoriaus, taip pat galite rinktis ir AGM bateriją. Jeigu jūsų „BMW E39“ komplektacijoje yra nemažai elektronikos prietaisų, taip pat verta rinktis AGM akumuliatorius. Jie, nors ir šiam modeliui nebūtini, galės ilgiau palaikyti pastovų tiekimą elektroniniams prietaisams.

Akumai.lt siūlo šias baterijas „BMW E39 530D“ modeliams:

 • įprastas švino rūgštinis akumuliatorius;
 • „BMW E39“ AGM akumuliatorius.

Originalus „BMW E46 320D“ akumuliatorius

Šiuose 3 serijos „BMW“ pagrinde naudojami švino rūgštiniai akumuliatoriai. Jeigu vairuojate modelį su 2,0 dyzeliniu varikliu, galite įsigyti 80-85Ah talpos akumuliatorių. Mažesnis darbinis tūris lemia tai, kad automobilio energijos poreikis nėra labai didelis, net jei į komplektaciją įeina daugiau prietaisų. Rekomenduojame rinktis 85Ah bateriją, jeigu į jūsų „BMW E46 320D“ modelį įeina didesnė komplektacija, arba 80Ah, jeigu komplektacija paprastesnė.

Akumai.lt siūlo rinktis bateriją šiam modeliui pagal komplektaciją:

 • akumuliatorius modeliui su pilnesne komplektacija;
 • akumuliatorius modeliui su paprastesne komplektacija.

„Toyota Prius“, „Corolla Verso“, „Auris Hybrid“, „Avensis“, „RAV4“, „Yaris“ teisingai parinktas akumuliatorius

Akumai.lt gali pasiūlyti daugybę tinkančių akumuliatorių patikimumu garsėjantiems „Toyota“ automobiliams. Ši kompanija žinoma tiek savo beveik negendančiais benziniais automobiliais, tiek nepriekaištingai veikiančiais hibridais. Tačiau įprastiems vidaus degimo varikliams ir hibridams taikytinos skirtingos baterijos.

Hibridiniams automobiliams, įskaitant ir „Toyota“, daugeliu atveju reikalingas AGM akumuliatorius. Jis yra pritaikytas „Start-stop“ sistemoms ir energijos rekuperavimui. Dažniausiai benzinu ir elektra varomi automobiliai energiją rekuperuoja per regeneracinį stabdymą – jums vos atleidus greičio pedalą arba tik prilietus stabdį, elektros variklis tampa energijos generatoriumi ir stabdymo energiją konvertuoja į elektrą.Tai ganėtinai sudėtinga sistema, reikalaujanti tam pritaikyto akumuliatoriaus. Jeigu jūsų hibridinis automobilis neturi „Start-stop“ sistemos, tačiau naudoja regeneracinį stabdymą, tuomet reikalingas tam atskirai pritaikytas EFB akumuliatorius.

Štai, ką Akumai.lt ekspertai siūlo hibridiniams „Toyota“ automobiliams:

 1. 2018 metų „Toyota Prius W3“ akumuliatorius, 12V įtampa, pritaikytas „Start-stop“ sistemai;
 2. 2019-2024 „Toyota RAV4“ akumuliatorius 2,5l 160kW hibridiniam varikliui su „Start-stop“ sistema.

Įprastiems (benzininiams, dyzeliniams) „Toyota“ modeliams rekomenduojame:

 1. „Toyota Corolla Verso“ ir „Toyota Avensis“ akumuliatorius 2,2l D-4D dyzeliniam varikliui;
 2. „Toyota Auris“ akumuliatorius 1,8l benzininiam varikliui.

„Volvo XC60“, „XC90“, „V70“, „XC70“, „S60“, „S80“, „V40“,  „V50“ teisingai parinktas akumuliatorius

Švediškas automobilių gamintojas „Volvo“ ne veltui pelnęs saugaus, šeimyninio automobilio vardą. Ši įmonė pastoviai kuria inovatyvias technologijas, siekiant gerinti vairuotojo ir keleivių saugumą – jie pirmieji išrado moderniuosius saugos diržus. Pastaruoju metu „Volvo“ plečia elektrinių ir hibridinių automobilių gamybą, dėl ko tokiems automobiliams reikalingas pažangesnis akumuliatorius.Kadangi šiuose automobiliuose dažnai naudojami papildomi elektros prietaisai ir sistemos, jiems reikalingas AGM akumuliatorius. Štai, ką Akumai.lt ekspertai siūlo populiariems „Volvo“ hibridams ir elektromobiliams:

 1. „Volvo XC60 II“, „XC90“,  AGM akumuliatorius 2,0l „T8“ hibridiniam varikliui;
 2. „Volvo XC40 Recharge“ AGM akumuliatorius 300kW elektriniam varikliui.

Taip pat turime rekomendacijų kitiems populiariems „Volvo“ modeliams Lietuvoje:

 1. „Volvo V70“ 2,4l „D5“ dyzelinio modelio su 120kW galia akumuliatorius;
 2. „Volvo XC70 II“ akumuliatorius benzininiams modeliams su 2,0l „T5“ varikliu.

„Volvo XC60“ akumuliatoriaus keitimas

Kiekvienas automobilių gamintojas akumuliatoriams gali taikyti skirtingus parametrus, keisti baterijos vietą kiekviename modelyje. Tačiau mūsų meistrai išmano daugelio gamintojų niuansus bei turi priėjimą prie gamintojų instrukcijų, dėl to greitai ras ir pakeis jūsų tr. priemonės bateriją.

Mūsų servisuose keičiame ir „Volvo XC60“ akumuliatorius. Vis dėlto, jeigu norite šio modelio akumuliatorių patys, tą galėsite padaryti gan nesunkiai. „Volvo XC60“ bateriją galite rasti po variklio dangčiu – ją turėtumėte pamatyti iškart, kadangi baterija yra šalia paties variklio. Jeigu jūsų „Volvo“ modelis yra hibridinis, tą pačią bateriją rasite bagažinėje, po viršutine danga.  

Beje, verta paminėti tai, kad „Volvo XC60“ modeliuose gali būti ne vienas akumuliatorius. Naujesniuose automobiliuose su „Start-Stop“ sistema yra antra baterija, skirta šios sistemos valdymui. Antrą akumuliatorių rasite bagažinėje – po viršutine danga arba viename iš šoninių skyrelių.

„Audi A6“ (C5, C6), „A3“, „A4“ (B6, B7, B8), „Q5“, „Q7“, kt. modeliams teisingai parinktas akumuliatorius

„Audi“, kaip ir kiti didžiųjų koncernų automobiliai, dažnai gaminami platformomis. Toks standartizuotas automobilių kūrimas reiškia, kad panašių gamybos metų modeliai dažnai turi bendrų dalių. Taip daug paprasčiau rasti tr. priemonės dalis (ypač akumuliatorius) pagal automobilį.Konkrečioms „Audi“ platformoms siūlome šiuos akumuliatorius:

 1. „Audi A6 C5“, „Audi A4 B6“ akumuliatorius „1.9 TDI“ varikliui su 96kW galia;
 2. „Audi A6 C6“ akumuliatorius „2.7 TDI“ varikliui su 132kW galia;
 3. „Audi Q5 8RB“ akumuliatorius „2.0 TFSI“ varikliui su 132kW galia;
 4. „Audi Q7 4MB“ akumuliatorius „2.0 TFSI“ varikliui su 185kW galia.

„Audi A6 C6“ 2.0 ar 3.0 TDI akumuliatorius bei akumuliatoriaus pririšimas ir keitimas

Šiuo atveju turime tokį pat automobilio modelį, tačiau su skirtingais variklių variantais. Dėl to automobiliams reikalingi skirtingi akumuliatoriai. Akumai.lt ekspertai rekomenduoja:

 • 2.0 TDI varikliui pasirinkti akumuliatorių, kurio talpa bent 80Ah ir paleidimo srovė 800A;
 • 3.0 TDI varikliui ieškoti akumuliatoriaus su bent 95Ah talpa ir 850A paleidimo srove.

Kai atliktas „Audi A6 C6akumuliatoriaus keitimas, gali būti reikalingas baterijos pririšimas. Tai padaroma su specializuota programine įranga. To neatlikus, automobilis gali rodyti klaidas, tikrinant jo būklę per OBD prieigą.

Akumuliatorius dažniausiai pririšamas iš naujo atstatant automobilio programinę įrangą. Taip pat gali prireikti autoserviso paslaugų tam, kad atnaujinti variklio ir automatinės pavarų dėžės kompiuterius.

Tai būdinga ne vien tik „Audi A6 C6“ modeliui. Šis procesas reikalingas priklausomai nuo to, kaip gamintojas yra užprogramavęs jūsų automobilio sistemas.

Jeigu norite sužinoti, ar po akumuliatoriaus keitimo reikės atlikti pririšimą, kreipkitės į mus!

„VW (Volkswagen) Passat“ (B5, B6), „Touareg“, „Golf 4“, Sharan, Touran teisingai parinktas akumuliatorius

„Volkswagen“ ir „Audi“ priklauso tam pačiam gamintojų koncernui, todėl ne nuostabu, kad šios markės taip pat turi bendrų dalių. Jeigu šiuo atveju domina akumuliatorius pagal automobilį, galite orientuotis pagal variklio modelį. Daugelis senesnių „VW“ modelių turi identiškus variklius su „Audi“, todėl neabejojame, kad rekomenduojami akumuliatoriai gali sutapti su tuo, ko reikia ir jums.Štai, ką rekomenduojame populiariausiems „Volkswagen“ modeliams:

 • „Volkswagen Passat B5“ akumuliatorius „1.9TDI“ varikliui su 81kW galia. Šiems modeliams gali tikti toks pat akumuliatorius:
   • „Audi A3 8L“;
   • „Audi A6 C5“.
 • „Volkswagen Touareg“ akumuliatorius „2.5 R5 TDI“ varikliui su 128kW galia. Šiems modeliams gali tikti toks pat akumuliatorius:
   • „Volkswagen Transporter (T5);
 • „VW Golf 4“ akumuliatorius „1.9 TDI“ varikliui su 66kW galia. Šiems modeliams gali tikti toks pat akumuliatorius:
   • „Audi A6 C4“;
   • „Škoda Octavia“ (pirmos kartos);
   • „VW Golf 3“.
 • „VW Sharan“ ir „Touran“ akumuliatorius „2.0 TDI“ varikliui su 103kW galia. 

Norite daugiau išmanyti apie akumuliatorius ir kokį reiktų pasirinkti savarankiškai? Skaitykite mūsų DUK